Ecmel Öztürk

Dönüşümsel Danışman
Ecmel Öztürk

1984 yılının sıcak bir Ağustos gününde ilk defa nefesle tanıştım. Nefes hayattır ve hayat iki nefes arasındadır diyerek başladı yolculuğum. Küçücüktüm büyüdüm, tıpış tıpış yürüdüm hayat yollarında.

Yürürken kimi zaman nefesimi tuttum hayatın ve şu anın bana getirdiği hediyeleri reddettim; kimi zaman ohh nefes almak güvenli, yaşamak ne güzel diye bütün oksijeni içime çektim ; kimi zaman sığ nefeste kaldım, yaşamayı unuttum.

Hayatın içinde kim olduğumu, nereden gelip nereye gittiğimi fark etmeye başlamam bir yaşam öğreticisi olan lise öğretmenim sayesinde oldu. İnsanların hayat yolculuğunda onlara yol arkadaşlığı yapmak için psikolojik danışman olmaya karar verdim.

2006’dan beri Şema Terapi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Yaratıcı Drama, EMDR, Yaşam Koçluğu, Transaksiyonel Analiz ve Çocuklarla Oyun Terapi ile çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle çalışıyorum.

Yaptığım her çalışma, her seans bana bir hediye, kendi özüme açılan bir kapı oldu. Ne ararsan ara kendinde ara diyerek insanların kalplerindeki gerçek kendiliklere dokunmanın, kendi özümü bilmekten geçtiğini anladım. Çıktığım bu yolda ruhun nefesiyle karşılaştım ve nefesimle yeniden tanıştım.

Nefesini bilen kendini bilir diyerek kendimi bilme yolunda ilerleyen bir yolcuyum ve özüyle tekrar tanışmak isteyenler için yol arkadaşıyım.