Sık Sorulan Sorular

Zihniniz Net Olsun

1. Biz Kimiz?

Ayça Tülüce Ruh Beden Zihin akademi dönüşümsel danışmanları olarak doğduğumuz anda içimize çektiğimiz açık ve doğal nefesi canlara tekrar hatırlatmak isteğiyle çıktık bu yola. Dertlilere devaya; hastalara şifaya aşk ile vesile olmaya niyet ettik. Doğuştan getirdiğimiz iyileştirici ve sınırsız içsel gücümüzü keşfetmek ve görmek için buradayız.
Biz de kendinize giden bu yolda yol arkadaşlığı yapmak için sizinleyiz. Akademimizin kurucusu nefes eğitmeni Ayça Tülüce’ nin sufizm ve doğu felsefesini birleştirerek “Hayy olmak” prensibiyle oluşturduğu nefes teknikleriyle bireysel seanslarla, toplu seminerlerle, Aşk-ı Nefes kamplarıyla, Sufi Nefes turlarıyla sizlerin hayatına dokunmaya devam ediyoruz.

2. Nefes Nedir?

Nefes, dünyaya geldiğimiz ilk anda içimize çektiğimiz doğal, açık, tam ve bütün
bebek nefesi, hayat kaynağıdır. Doğal nefes akışkandır, sanki bedeninizin içinde dans eder gibidir. Tıpkı deniz dalgalarının sahile vurması gibidir, ritmik bir al ve ver döngüsü halindedir. Kendi akışında, hiçbir engelle yada zorlamayla karşılaşmaksızın bağlantılı içinizde dolaşır.
Nefes bizi, deniz dalgalarının sonsuz git gelini andıran ve kesintisiz akan ritmik
bir hareketle canlandırır. Nefes temel ritmdir, yaşamın ta kendisi, evrenin olduğu kadar başlangıçtan varoluşunun sonuna dek “insan evreni” nin de hareketidir.

3. Nefesin açık ve derin olması neden bu kadar önemlidir?

Eski zamanlardan beri nefes canlılık, hayat, rüzgar anlamında kullanılmıştır. Nefes olmadan var olmamız, hayatta kalmamız mümkün değildir. Nefes kelimesi, ‘nef’s’ kökünden gelir. Nefs’in kelime anlamı ise bir şeyin özü, kendisi, canı, kalbi benliği, iradesi, ruhu, karakteri demektir. İşte nef’s’in bu anlamlarını kavramak ve onların bizdeki tezahürünü hissetmek için nefesimizin farkında olmamız gerekir. Eğer nefesimizin farkında değilsek, canımızı, ruhumuzu, kalbimizi, özümüzü, irademizi, duygularımızı, düşüncelerimizi, bedenimizi kısacası bizi biz yapanı fark etmiyor, tanımıyoruz demektir.
Nefesin bedensel bir işlevden ibaret olmadığı, bir o kadar da ruhsal bir ifade,
zihinsel bir katılım oluşu binlerce yıllık kadim bir deneyimdir. Nefes beden, zihin ve ruh ile bütünlük içinde yaşama, yaşam gücünün gelişimi, bedensel zihinsel yenilenme ve insanın ruhsal olgunlaşmasının temeli, kendinin gerçek bilincine varma yoludur.

4. Kısıtlı nefes nedir?

Korktuğunuzda ya da ani bir heyecan yaşadığınızda ne yaparız? Çoğumuz o an bunu fark etmese de, açığa çıkan bu duyguyu bastırmak için ilk önce nefesimizi tutarız.
Korktuğumuzda nefesimizi içimize çekmeye başlarız, nefesimizi bırakırken zorlanırız; kızdığımızda ise daha çok nefes alıp vermeye ve nefesimizi daha çok dışarı vermeye başlarız. Hissedilmek istenmeyen duygularla karşılaşıldığında nefesin tutulması, durdurulması ile nefesin akışı yani yaşam enerjisinin akışı engellenir, böylece nefes kısıtlanır.
Zaman içinde, nefesimizi tutarak bastırdığımız bu duygular, doğal ve derin
nefesimizi her geçen gün daha da kısıtlar, azaltır ve dairesel, ritmik döngüsünü bozar.
Bir süre sonra bebeklik nefesimizi tamamen unuturuz.

5. Açık ve derin nefesim nasıl kısıtlı bir nefese dönüşüyor?

Bir bebeğin nasıl nefes aldığını izlediniz mi? Mükemmel nefes alırlar. Tam bir
dalga gibi, karınları sürekli inip kalkar. Bağlantılı, derin, sakin, rahat ve açıktır nefesleri.
Nefes alıp vermedikleri hiçbir an yoktur.
Anne karnından çıktığında bütün bebeklerin nefesi tüm hücrelere tam ve derin
olarak gider. Ancak hayatta yaşadığımız her olay, travma, üzüntü, korku bizi ve doğal nefesimizi değiştirir. 0-6 yaş arasında aileden, çevreden, bakımımızı üstlenen kişilerden gelen kısıtlamalar, cezalar, korkular, okul dönemindeki rekabetler, kaygı ve endişeler, başarma duygusu, çatışmalar, maddi zorluklar ve hırsın yarattığı olumsuz etkilerle birlikte nefesimizi tutmaya; yaşadığımız süreçlerle ilgili olumsuz inançlar ve düşünceler üretmeye başlarız. Hücresel hafızada duran bütünleşmemiş enerjiler, doğuştan var olan, yaratıcının size bahşettiği doğal nefesinizin kısıtlanmasına, sığlaşmasına sebep olur.

6. Kısıtlı nefes almamın bedenime verdiği zararlar nelerdir?

 Yetersiz oksijen, hafif bir yorgunluktan yaşamı tehdit eden bir hastalığa
kadar her şeyle sonuçlanabilecek yetersiz biyolojik enerji anlamına gelir.
 Bağışıklık sistemi düştüğü için yorgun oluruz ve çabuk hastalanırız, kronik
ağrılar ve hastalıklarla hayatımız kısıtlanır.
 Beynimize giden oksijenin az olması nedeniyle algılarımız kapanır; dalgınlık
ve unutma başlar.
 Enerjiyi ve oksijeni olması gerekenden az kullanan beynimiz, karar
vermekte zorlanır ve yeni bir şeyler öğrenme konusunda zorluk yaşar.

 Kısıtlı ve bozulmuş olan nefesle sürekli endişeli, kaygılı, öfkesini kontrol
etmekte zorlanan, yaşam enerjisi düşük bir kişi haline geliriz.
 Dolaşım ve sindirim sistemi bozuklukları oluşur. Midede hazımsızlık, gaz
gibi şikayetler başlar.
 Kas ağrıları, baş dönmesi, migren gibi kronik ağrılar baş gösterir.
 Depresyon ortaya çıkar.
 Akciğer problemleri yaşanır.
 Uyku problemleri oluşur.

7. Kısıtlı nefes almamın ruhsal olarak verdiği zararlar nelerdir?

 Az nefes alıyorsak hayatta her şeyi, sevgiyi, şefkati, aşkı, mutluluğu,
bereketi, bolluğu, gerçek gücü hayatımıza az alıyoruz demektir.
 Kendimize daha az değer veririz. Ancak karşımızdaki insana kendimizden
daha fazla değer verdiğimiz bir hayat yaşamaya başlarız. Böylece biz karşı
tarafa daha değer verdikçe ondan da daha az değer görürüz.
 Kendimize ve çevremizdeki herkese ve her şeye karşı güvensizlik yaşamaya
başlayabiliriz.
 Güven duygumuz olmadığında olayları kontrol etmeye başlarız. Bu da
olumsuzluklara tutunma, geçmişi affedememe, kendimizle ve insanlarla
kavga halinde olmaya neden olur.
 Gerçek kendimiz olmayı unutur, sahte bir dünyada yaşamaya başlarız.
 Sorumluluklarımızı almaktan kaçan ve kurban psikolojisiyle hareket etmeye
başlayan; hayatına olumsuzlukları davet eden bir kişi haline geliriz.
 En ufak olumsuzlukta yaşamımız zorlaşır, kendimizi ve çevremizdeki
olayları kabul etmekte zorlanırız.
 Daha az gülen, sürekli hasta olan ya da kronik hastalıklarla uğraşan,
mutsuz, huzursuz, hayattan keyif almayan, sevmekten ve sevilmekten
korkan birisi oluruz.

8. “Nasıl nefes alıyorsanız öyle yaşıyorsunuz” ne demektir?

Nefes almadan önce bekliyorsanız, hayatı erteliyorsunuz demektir. Projeleriniz,
gelecek olan her şey bekliyor demektir. Eğer hayatta bazı projeleriniz erteleniyorsa veya gecikmeli gerçekleşiyorsa, nefesinizi almadan önce bekliyor olabilirsiniz. Eğer geçmişi bırakmakta zorlanıyorsanız, muhtemelen nefesi vermeden önce bekliyorsunuz.
Hayatta isteklerinizi çabalayarak elde etmeye alışmışsanız, nefesi de doğal akışına izin vermekten ziyade fazladan çaba sarf ederek alıyorsunuzdur. Hayatın akışına güvenmiyorsanız endişe ve korkularınız varsa, nefesinizi verirken rahat değilsiniz ve nefes verişinizde gerginlik olabilir. Hayat amacınızı tam anlamıyla gerçekleştiremediğinizi ve potansiyelinizin kullanamadığınızı düşünüyorsanız, bir nefes dönüşümsel danışmanına danışarak nefesinizi analiz ettirip hayatınızı dönüştürme yolunda adım atabilirsiniz.

9. Ruhun Nefesi nedir?

Ruhun nefesi benliği fiziksel (davranış), zihinsel (düşünce), ruhsal ve duygusal
olarak birleştirme sanatıdır. Kişinin vücudundaki duygusal ve enerjetik birikimleri dönüştürüp, onun bireysel ihtiyaçlarina göre tekrar vücuda dağıtan ; hareket, enerji ve nefesin tamamen yeni bir şekilde kullanımından oluşan “enerjinin seması” ,yani dönüştürücü harekettir.
Marifetin mekanı kalbimizin sesini duymak, kalp gözüyle görmek ve onunla
kucaklaşmak için ruhun nefesini kullanırız. Biliriz ki kalp gözü açıldığında maddeden manaya gideriz, kalbin kulağı açıldığında sözlerin ardında gizlenen gerçeği duyarız.
Böylece gerçek nefese geçer, içimizdeki kıvılcım ateşlenir. Madde aleminden manaya doğru köprü kurarız. Bu nefesle ruhunuzda demlenir, bedeninizde derin bir yolculuğa çıkar, zihninize uzaktan bakar ve duygularınızla dans edersiniz.

10. Ruhun Nefesinin diğer nefes çalışmalarından farkı nedir?

Geleneksel ve modern nefes tekniklerinin harmanlandığı, farklı bilgiler ve
deneyimlerle sentezlenmiş enerjetik dönüşüm çalışmasıdır. Birçok nefes çalışmasında ,“nefes verme”, “negatif enerjiler” dediğimiz eski duyguları “bırakmak” için kullanılır. Bu durum ise benliğimizin egoyu ‘bırakmasına, yani “oluş halinde” olmaya yarar. Yani aslında “olmak” ruhun gücünü, ruhsal boyutta arttırmaz. Geçmiş acılar ruhun deneyimlerini bedene acı ya da hastalık olarak yansıtır. Ruhun nefesi ise “nefes verme” yi enerjetik bedenin, vücudu belli şekillerde pozisyonlaması ile birleştirir ve bunlara akupunktur noktalarına basınç uygulamayı da ekler ve böylece kişinin bedensel, ruhsal, zihinsel
varlığını güçlendirir. Bu çalışmanın çok önemli bir kısmı kişinin kendini tekrardan “ruh” ile bağdastırması ve onu koşulsuzca sevmesidir. Kendi ruhu tarafından aşkla, AŞK’ a yönlendirilen ve sevilen İNSAN.

11. Zaman içinde kısıtlanan doğal nefesimi ruhun nefesiyle nasıl şifalandırabilirim?

Ruhun Nefesi ile bedende sıkışıp kalan duygusal blokajların analizi yapılır ve
blokajların olduğu yerler tespit edilir. Bu blokajlar ruhun nefesiyle temizlenir ve yaşam enerjisinin yeniden rahatça akması sağlanır. Kişinin vücudundaki duygusal ve enerjetik birikimler dönüştürülüp, onun bireysel ihtiyaçlarina göre tekrar vücuda dağıtılır. Böylece hareket, enerji ve nefesin tamamen yeni bir şekilde kullanımından oluşan “enerjinin seması” yani dönüştürücü hareket ortaya çıkar. Bu da ruh,beden,duygu ve zihindeki blokajların çözülmesini sağlar.
Ruhun nefesi hızlı, etkili ve güçlü bir dönüşüm aracıdır. Bir nefes seansı birkaç
psikoterapi seansına eş değer güçlü ve etkili duygusal çözümlemeler sağlar. Kendinizi sınırlandırdığınız, önünüze engel koyduğunuz duygu ve düşüncelerden kalıcı bir şekilde özgürleşmenizi, kendi gerçeğinize dönmenizi sağlar. Ve böylece, çocukluk zamanınızda bıraktığınız, o nedensiz neşe, coşku, her şeyle olan derin bağınıza sizi yeniden
kavuşturur.

12. Ruhun Nefesiyle tanışmam bana neler sağlar?

Nefesinizin size neler fısıldadığını duyabiliyor musunuz? Nefesiniz sizinle
konuşur, tıpkı evrendeki her şeyin sizinle konuştuğu gibi…Tek yapmanız gereken onu duymak. O zaman şimdi nefesinizi duymaya açın kendinizi. Nefes alışverişiniz nasıl? Kendi akışı içinde nefesinizin sakin ritmik hareketini hissediyor musunuz? Yoksa sıkışık, yorucu ve size yetmiyormuş gibi mi?
Nefesiniz hayatınızın aynasıdır. Nefesinizde ne varsa hayatınızda da o vardır.
İnsanın kendisini nefesinde deneyimlemesi, ruhun dinginleşmesi, huzuru kendi içinde bulması demektir. O yüzden ruhun nefesiyle zorlandığınız süreçler deşifre edilir, nefesin dönüşümsel gücüyle çözülür ve böylece hayatınız daha iyi hale gelir. Kalbin kadim bilgeliğine doğru bir yolculuğa çıkar; aşkla, kendinizle, evrendeki her şeyle bir ve bağlantıda olma halini yaşarsınız.
 Ruhun nefesi hayatınızda zorlandığınız alanları fark etmenize, anda kalmanıza ve
ileriye doğru adım atmanıza yardımcı olur.
 Sahteyi bırakıp gerçeğe nefes alırsınız.
 Her nefesle içinize daha çok oksijeni ve sağlığı, neşeyi, anın keyfini, huzuru,
şefkati, sakinliği, bolluk ve bereketi, gerçek gücünüzü, bir ve tek olmayı, içinizin
derinliklerindeki sevgiyi çekersiniz.
 Kendinizi fark edersiniz. Kendinizi fark ettikçe başkalarıyla olan iletişiminiz ve kendinizi dünyaya ve insanlara karşı ifade şekliniz değişir.

 Bize doğal nefesi bahşeden güçle bir olmanızı, teklik ve hiçliğe giden yolda manevi bağlantıda olmanızı sağlar.
 Ruhun nefesi sizi evrene ve çevrenizdeki herkese ve her şeye bağlayan mükemmel bağdır.
 Duygusal ve zihinsel blokajlar temizlenip, kısıtlanmış nefesiniz açıldıkça, diğer nefeslerle kurduğunuz bağlantı daha da güçlenir.
 Herkesin birbirine görünmez iplerle bağlı olduğunu fark edersiniz. O zamana
kadar ayrılık illüzyonunu gerçek sanan bilinciniz, mükemmel bir birlik bilincine
yükselir.
 Sezgisel bilinç ile bağınızı güçlenir. Epifiz bezinizi harekete geçirerek var
oluşunuza ve varlığınıza farklı bakış açılarıyla bakmanıza yardımcı olur.

13. Ruhun Nefesiyle öfke ve kaygı kontrolünü ilaçsız sağlayabilir miyim?

Ruhun nefesiyle içinizdeki şifacıyla tanışırsınız. Doğuştan gelen kendinizi
iyileştirme kapasitesini kullanarak, var olan nefesinizi derin, tam ve sakin alarak ilaçsız, doğal bir şekilde sinirlerinizin yatışmasını, öfke kontrolünü sağlamanızı, kaygılarınızın ortadan kalkmasını sağlarsınız.
Hayatınızda bazen öfkeli, kaygılı ya da üzgün olduğunuzda çevrenizdeki insanların “Tamam, şimdi sakin sakin, derin nefes al” dediği olmuştur. Bu sihirli cümle, söylendiği andan itibaren yaydığı etki ile rahatlatan, bedeninizi sakinleştiren ve zihninizi yeniden yapılandıran bir güce sahiptir. Bunun nedeni ise nefesin bedensel olarak sempatik ve parasempatik sinir sistemi arasındaki dengeyi düzenlemesidir. Bu iki sistem arasındaki dengenin sağlanması hayatınızda karşınıza çıkan, stres yaratan durumlarda sakin kalmanızı sağlar.

14. Ruhun Nefesiyle zihnimdeki düşünceleri, içimdeki konuşan sesi susturmam mümkün müdür?

Zihninizdeki susmayan, geveze düşüncelerin sakinleşmesine ve olumsuz
düşüncelerin durmasına ruhun nefesi yardım eder. Net ve derin nefes aldıkça, zihninizde de netlik oluşur. Nefesinizin farkında olarak derin ve tam olması, dikkatinizi düşüncelerden uzaklaştırarak bir boşluk yaratır. İçsel olumsuz konuşmaların azalıp kalbin kadim sesini duyduğunuz andır orası. Zihninizi durdurur, içsel dönüşümünüzü başlatır.
Sakin zihin demek daha yaratıcı ve yeni fikirlere açık olmak, hayatı olduğu gibi
kucaklamak demektir. Bütün büyük buluşların zihin çalışırken değil sakin bir anda ortaya çıktığını biliyor musunuz?

15. Ruhun Nefesi hayatıma ve bedenime neler katar?

Kendinizi keşfetmek, potansiyellerinizin farkına varmak, korkularınızla yüzleşmek ve korkularınızı temizlemek, endişe kaygılarınızın giderilmesi, geçmişinizi affetmek ve şifalandırmak, kabule geçmek, eskiye ait kök inançlarınızın temizliği, botoks ve detoks etkileri, birçok alışkanlığın giderilmesine yardımcı olmak, kurban bilincinden çıkmanızı ve
ilişkilerinizin iyileşmesini sağlamak gibi birçok konuda etkilidir. An’ da yaşama götürerek, zihinsel özgürleşmeyi sağlayan, her yönden şifalandırıcı uygulamalardır.

 Fiziksel olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
 Uyku düzeninizi dengeler ve kronik yorgunlukları önler.
 Toksinlerin vücuttan daha çabuk atılmasına yardımcı olur.
 Duygusal ve zihinsel olarak limitleyici düşünce biçimlerini ortadan kaldırırken negatif duygu ve düşünceleri pozitife dönüştürür.
 Zihinsel özgürlük – netlik sağlar.
 Hafıza gelişimine yardımcı olur.
 Ruhsal olarak farkındalığımızı artırmaya yardımcı olur.
 Tüm bunlarla beraber daha fazla neşe, sevgi ve tümden bir iyi olma hali getirir.
 Fiziksel, zihinsel ve ruhsal bedenlerinde dengeyi sağlar.
 Nefes andadır ve anda kalmanızı sağlar. An içerisinde ne yapıyorsanız bedensel, zihinsel, duygusal olarak yaptığınız işte olmanızı, tüm dikkatinizi o işe, duruma, eyleme, odaklamış olmanızı sağlar.

 Kendinizi olduğunuz gibi kabul ediş yolunda ruhunuzun oluş halini anlamanıza ve yolu bulmanıza yardım eder.
 Kendi özünüzle daha çok iletişime geçmenizi, bedeninizin daha farkında olmanızı, çevrenizdeki olayları izleyici olarak daha çok anlamaya çalışmanızı; kendinizi, insanları ve olayları oluşunda olmasına izin vermenizi, kontrolü bırakmanızı sağlar.

16. Ruhun Nefesinin etkili olduğu durumlar nelerdir?

Ruhun nefesi, stres ve depresyonda; kronik mutsuzluklarda; bağımlılıklarda (alkol, sigara, yemek, insan, teknoloji…), sürekli yorgunluk hissedenlerde; migren ve fibromiyalji gibi kronik ağrılarda, astım ve solunum yolu hastalıklarında, tiroit ve haşimatoda ; alerji, cilt ve doku problemlerinde, kalp ve damar sistemi hastalıklarında, panik atak, fobiler, hayattan tat alamama halinde, yoğun kaygı, endişe ve çaresizlik hissinde, sınav kaygısında, uyku problemlerinde, kanser tedavisinde, kısırlıkta, kabızlık ve dolaşım bozukluklarının tedavisinde destekleyici dönüşümsel bir araçtır.

17. Ruhun Nefesinin hastalıklar üzerindeki etkisi nedir?

Vücudumuz maddesel, ruhsal ve enerjisel olarak mükemmel, dengeli ve birbirine bağlı bir sisteme sahiptir. Fiziksel, duygusal, zihinsel veya ruhsal tüm hastalıklar bu mükemmel dengenin bozulduğuna ilişkin bir sinyaldir.
Vücudumuzun en küçük parçası olan hücreler hem birbirleriyle hem de diğer bütün organlarla iletişim halindedirler. “Bütün kronik ağrılar, acı çekme ve hastalıklar hücre seviyesindeki oksijen eksikliği nedeniyle ortaya çıkmaktadır. “diye belirtmektedir Uzman Doktor Arthur C. Guyton. Sinir uçlarımız yoluyla da vücudumuzun belli bir yerinde, bir şeylerin yolunda gitmediği bize haber verilir. Hücrelere yeterli oksijen gitmediğinde hücresel madde ve enerji düzeyindeki alışveriş dengesizleşir ve böylece de tıkanıklık
oluşur. Bu da hastalanmamıza neden olur. Hz. Ali “Derdin sendendir fakat görmüyorsun. Dermanın da sendedir fakat bilmiyorsun. Koskoca alem içine yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey sanıyorsun.’’der. Hz. Ali ‘nin dediği gibi derman sendedir, yani ruhun nefesinde. Ruhun nefesiyle alınan
doğal, tam ve bağlantılı oksijen, bu tıkanıkların giderilmesine yardımcı en yaşamsal etkendir.

18. Ağrı kontrolünde nefesin etkisi var mıdır?

Uzman Doktor Arthur C. Guyton, “Bütün kronik ağrılar, acı çekme ve hastalıklar
hücre seviyesindeki oksijen eksikliği nedeniyle ortaya çıkmaktadır. “diye belirtmektedir. Ruhun nefesi vücutta fizyolojik dengeyi ve daha fazla oksijen alımını sağlar. O zaman da ağrılarınız hafifler. Bununla birlikte öfke, kızgınlık, kaygı gibi psikolojik nedenli baş ve kas ağrılarında derin ve sakin nefes kişiyi sakinleştirir, ağrıları keser.

19. Ruhun nefesi kanser oluşumunu önler ve tedavisinde yardımcı olur mu?

İki Nobel sahibi bilim adamı Warburg, kanserin ve diğer hastalıkların temel
nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyor. Her türlü ağrı veya iltihaplanma, tüm kistler ve tümörler, kanser, AIDS, öfke, depresyon, anksiyete, kaygı, yas ve korkuyu da içeren pek çok duygusal dengesizlik, bu durumdan kaynaklanır. Ruhun nefesiyle yapılacak çalışmalarda hücrelere oksijen taşınacağı için hastalanma riskimiz azalacak ve var olan hastalıklarla daha kolay başa çıkma ve iyileşme görülebilecektir.
Doktor C.Samuel West bir lenfoloji uzmanıdır ve oksijenin ve derin nefes almanın beden için en önemli besin olduğundan bahseder. Lenf sisteminin sağlıklı çalışması için derin ve tam nefes almanın önemini vurgular. Profesör doktor, Parris M. Kidd, oksijenin bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasında çok önemli bir rol oynadığını belirtir. Bağışıklık sistemi düzgün çalıştığı için kanserin tedavisinde de rol oynamaktadır.

20. Ruhun nefesi kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur mu?

Yetersiz oksijen, hafif bir yorgunluktan yaşamı tehdit eden bir hastalığa kadar
her şeyle sonuçlanabilecek yetersiz biyolojik enerji anlamına gelir. Yine Doktor Dean Ornish koroner kalp hastalıklarının alınan oksijenin azlığından kaynaklandığını ifade etmektedir.
Araştırmalara göre düzenli olarak doğal nefes almak, damarlar üzerinde basıncın azaltıyor. Bu da tansiyon ve kalp hızının düşmesini sağlıyor. Derin nefes, kandaki pH seviyesini değiştirebilir ve kalp atış hızınızın azaltmasını ve kaslarınızın rahatlatmasını sağlar.

21. Ruhun Nefesi panik bozukluk, panik atak ve anksiyetenin önlenmesi ve tedavisinde yardımcı olur mu?

Anksiyete tehdit veya tehlikeye karşı bir tepkidir. Anksiyetede ortaya çıkan
bütün psikolojik ve bedensel değişiklikler tehlikeyle ya savaşmaya ya da tehlikeden kaçmaya dönüktürler. Bunun nedeni anksiyetenin temel amacının organizmayı korumak olmasıdır. Kişi belli bir tehlike algıladığında ya da öngördüğünde beyin sinir sisteminin otonom sinir sistemi denilen kısmına mesaj yollar. Otonom sinir sitemini sempatik sinir sistemi ve parasempatik sinir sistemi olarak bölümleri vardır. Sinir sisteminin bu iki kısmı vücudun genel enerji düzeyinden ve harekete hazırlanmasından sorumludur. Savaş
tepkisini veren sempatik sinir sistemi, gevşeme ve sakinliği sağlayan ise parasempatik sinir sistemidir. Ruhun nefesi bu iki sinir sistemi arasındaki dengeyi düzenlemesidir. Bu iki sistem arasındaki dengenin sağlanması hayatınızda karşınıza çıkan, stres yaratan durumlarda sakin kalmanızı sağlar. Bu da panik atağı geçirmeden sakinleşerek eski durumunuza dönmenizi sağlar.
Panik atak sırasında nefesiniz hızlanır ve sığlaşır, yüzeyelleşir. Nefesiniz
kontrolünüz dışında gibidir, rahatlamak için hızlı hızlı nefes alırsınız. Bu yüzeysel, sığ nefes sizi doyurmaz, daha fazla nefes alıp vermek istersiniz. Derin, yavaş ve bağlantılı nefese geçtiğinizde ise gerginliğiniz azalır, sakinleşirsiniz. Panik bozukluğunda olan panik atak sırasında yaşanan kısır döngü budur. Hızlı ve yüzeyel nefes alma döngüsünü kırarsanız gevşersiniz, duygularınız sizi uyaramadığı için rahatlarsınız ve panik atak sonlanır. Nefesiniz doğal ve sakin olduğunda atak gelmeden daha atağı önlemiş olursunuz.

22. Ruhun Nefesiyle sağlıklı kilo vermem mümkün müdür?

Kilo vermek için egzersiz yapmak ve diyet yapmak zorunda değilsiniz. Bunun
yerine, doğru nefes almayı öğrenmeniz yeterli. Nefesle ilgili araştırma yapan eğitmen Patrick McKeown'a göre, sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak için doğru nefes almayı ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmemiz yeterli. Doğru nefes alamadığımızda, hücrelere yeterince oksijen gitmemektedir. Bu da enerjiye dönüşemediği için vücudumuzda yiyeceklerin depolanmasına, şişmanlamamıza, yağlanma ile birlikte gereksiz kilo alımına sebep olur.
Depolanan aşırı kilolar bedenin yaşamsal fonksiyonlarını kısıtlar. Doğal, derin nefes iç organlarınıza masaj yaparak besinlerin sindirim ve emilimini geliştirir. Böylece sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olur. Eğer fazla kilonuz varsa fazladan alacağınız oksijen, yağlarınızın daha etkili yakılmasına yardımcı olur.

23. Ruhun nefesi ile daha genç görünmek mümkün müdür?

Fiziksel enerjiyi ve dengeyi arttırarak dayanıklılık sağlar. Kandaki oksijen oranının yükseltir, böylece hücre yenilenme hızını artırır. Cilt ve beden daha genç görünür, yaşlanma sürecinin yavaşlamasını sağlar, ışıl ışıl bir cilde sahip olmanıza destek olur.

24. Ruhun nefesi unutkanlık ve hatırlama güçlüğünü önlemede etkili midir?

Doğru, derin ve açık ruhun nefesiyle beyninize daha fazla oksijen gittiği için
hafızanız gelişir, unutkanlığınız azalır. Böylece Alzheimer gibi hafıza bozukluklarından korunmuş olursunuz.

26. Hamilelikte nefes seansı alabilir miyim?

Hassas bir dönem olduğu için ilk 10 hafta nefes seansı önerilmez. Daha sonraki
haftalarda rahatlıkla nefes seansı alabilirsiniz.

25. Ruhun Nefesiyle bağımlılıklarımdan özgürleşebilir miyim? (Sigara, alkol, madde bağımlılığı, teknoloji, alışveriş ve insan…)

Sigara, alkol ve madde kullanımına karşı duyulan yoksunluk hissinin oksijenin
artmasıyla birlikte azaldığı bilimsel verilerle desteklenmektedir. Vücudun verdiği her tür yoksunluk belirtisi, hücrelerin içinde “bir şeyden çok fazla” olduğu durumlara karşı verilen bir uyarı işaretidir. Onun yerini nefesle doldurduğunuzda yoksunluk belirtileri azalır.
Bağımlılıkları olan kişilerde nefes kısıtlı ve nefesin doğal dönüşümü bozulmuştur.
Bağımlılık aynı zamanda, yüzeye çıkmaya çalışan rahatsız edici duyguları itme ya da örtbas etme çabasından kaynaklanır. Rahatsız edici duyguları çocukluğunuzdan beri tutmayı öğrendiğiniz için nefesinizi de tutmaya başlarsınız. Nefesinizi verirken içinizde tuttuğunuz için bir şeye, birine, başka bir güce tutunmanız gerektiğini yoksa hayatta kalamayacağınıza dair kayıtlarınızdan sinyal almaya başlarsınız. Nefesi ve kendi gücünü
içine daha az aldığınız için de yaşamınızdaki zorluklarla baş edemez, baş etmek için başka bir şeye tutunmaya ihtiyaç duyarsınız.
Rahatsız edici duygular yüzeye çıkıp dönüştürüldüğü için tutunma ortadan kalkar.
Böylece özgürleşir, sizi esir eden durumdan rahatlıkla kurtulursunuz. Artık hayatta kalmak için birine ya da bir şeye tutunmaya ihtiyacınız olmadığını, size bahşedilen doğal gücünüzle var olabileceğinizi anlarsınız.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adres: İstanbul
E-Posta: info@aycatuluce.com.tr
Telefon: 0533 658 88 66

27. Hamilelikte nefes seansı almak bebeğimi ve beni rahatlatır mı?

Bir anne adayı, kendini yaşamını ve nefesini iyileştirmeye adadığında herkesin
hayatını değiştirir. Hamilelik sürecinde hormonların etkisiyle yaşanan, fizyolojik ve psikolojik değişimlere uyum sağlamak için yapabileceğiniz en yararlı çalışmalar, ruhun nefesidir. Nefes seanslarıyla birlikte, hamilelik sürecinde bebek gereksinim duyduğu şeyleri daha kolayca alabilir. Anne de hamilelik sürecinde ve bebeğin doğumundan sonraki süreçte alacağı sorumluluklardan daha çok keyif alır hale gelir. Nefes seansları sayesinde, mide yanması şikayetleri azalır, hazım kolaylaşır ve karın içi organları uyarılır. Bağırsağın hareketleri hızlanır, kabızlık ve gaz şikayetleri azalır. Aynı zamanda kan dolaşımı düzene girer, akciğer kapasitesi genişler. Bebeğinize
giden oksijen miktarı artar. Hamilelerde sıklıkla görülen nefes alma zorlukları önemli ölçüde azalır.

28. Ruhun nefesi seansları bebeklere ve çocuklara yapılabilir mi?

Her bebek annesinin nefesiyle sakinleşmekte, annesinin nefesiyle huzurlu hale
gelmektedir. Annenin doğal ve açık nefesinin olması bebeği de etkileyecektir. Bunun için öncelikle anneler kendi nefesleri üzerine çalışmalıdır.
Yeni doğan bebeklerle nefes çalışmaları yapılabilmektedir. Çok ağlayan, huzursuz, sık hastalanan, bağışıklık sistemi zayıf bebek ve çocuklarda ruhun nefesi etkilidir.
Bebeklerde yapılan ruhun nefesi ve annenin açık nefesi onun dünyaya gelişinin
muhteşemliğini, sevgi ve şefkatle karşılandığını, hayattaki ilk travma olan doğum travmasını iyileştirir ve kendini burada daha güvenli hissetmesini sağlar.

29. Çocuklarda ruhun nefesi seansları kaç yaşında yapılabilir?

Her yaş grubuna ruhun nefesi yapılabilir. 6-7 yaş, bedensel ve zihinsel olarak
nefes teknikleri ile tanışması için idealdir. Derin ve doğal ruhun nefesi çocuğa oyunla birlikte ve daha yumuşak bir şekilde deneyimletilmektedir. Doğal Nefes çalışmaları ne kadar erken yaşta olursa çocuk o kadar sağlıklı yetişecektir.
Küçük yaşta çocukların doğru nefes almayı öğrenmesi onların hayatlarında
farkındalıklarının artmasını sağlar. Yaşamın ileriki dönemlerinde limit ve blokajların oluşmasında engeller. Bu nedenle çocuklarımıza doğru nefes alabilmeleri için bireysel seans ve grup atölyeleri yapıyoruz.

30. Ruhun nefesi seansları çocuklarda ders başarısında ve sınav kaygısında etkili midir?

Ruhun nefesiyle birlikte dokulara yeterli oksijen taşınmasıyla, oksijen ve şeker
ihtiyacını karşılayan beyin, çocuğun tam kapasiteyle çalışmasını sağlar. Okul başarısı artar. Öğrenme kolaylığı, motivasyon ve hafıza kullanımı açısından maksimum seviyeye gelir.
Doğru nefes almayı öğrenen çocuğun, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kolay
kolay hasta olmaz. Hiperaktivitesi olan çocuklara ilaç kullanmadan yardımcı olabilecek, etkili bir dönüşüm aracıdır.
Heyecanını ve stresini kontrol edebilecek ve dengede kalabilecek teknikleri
öğrenir. Yaşamında daha sosyal, aktif, özgüvenli ve hayatla barışık halde yaşamasını sağlar. Doğru nefes alan çocuk, empati kurmayı, kendini tanımayı, kendini ifade edebilmeyi ve potansiyellerini keşfetme şansını yakalar. Kendiyle daha mutlu ve barışık, yaratıcı, doğal keyif halinde, iletişimi daha sağlıklı olur.

31. Nefes seansları için mutlaka bir nefes dönüşümsel danışmanıyla mı çalışmam gerekir?

Nefes seanslarına başladığınızda nefes dönüşümsel danışmanları bireysel
seanslarla sizlere doğal nefes almayı ve yaşam kalitenizi arttırmayı ve beden, zihin ve kalp dengesini oluşturmanız için çalışmalar yaparlar.
Bedeninizi keşfetmek, kendinizi tanımak, hayatınızda zorlandığınız konuları
aşmak; sizi zorlayan, çıkmakta güçlük çektiğiniz duyguları fark edip onlarla çalışmak; zihninize uzaktan bakıp sınırsız gücünüzü engelleyen, hayatınızı limitleyen düşüncelerinizi fark etmek için nefes dönüşümsel danışmanı ile çalışmak, onun rehberlik ve desteğini almak gerekir. Nefesinizin açılması için gereken en az 3 seansı uzman nefes dönüşümsel danışmanları ile yapmanız önemlidir. Nefes seanslarında ilerledikçe ve doğal nefesinize döndükçe tek başınıza da nefesinizle çalışmaya başlayabilirsiniz. Şifanız sizdedir. Nefes
seanslarının bir amacı da kendi özünüzdeki iyileşme gücünüzü görmenizi sağlamaktır.

32. Ruhun Nefesini günlük hayatımda uygulayabilecek miyim yoksa her seferinde dönüşümsel danışmanla mı çalışmam gerekecek?

Günlük hayatınızda ruhun nefesini uygulamanız için gereken birçok çalışma
bireysel ve grup seanslarında, kampımızda paylaşılmaktadır. Bireysel seans veya kamplardan sonra nefesiniz daha açık ve derin hale geldiği için, ruhun nefesini kendinize rahatlıkla uyguluyor olacaksınız. İhtiyaç duymanız halinde tekrar bireysel seans alabilir, grup çalışmasına katılabilir ya da kamplara gelebilirsiniz. Yaşam bir yoldur, biz de yolcu.
Bu yolculukta dönüşüm daimidir, dönüşüm kalbe doğrudur. Yolunuz ne zaman tekrar bizimle kesişirse, biz her zaman orada olup size yol arkadaşlığı yapıyor olacağız.

33. Nefes seanslarında dönüşüm kaçıncı seansta başlar? Süreç uzun sürer mi?

Nefes seansları için önerilen süre kişiden kişiye göre değişmektedir. Burada
kişinin nefesi, yaşamındaki karşılaştığı zorluklar, kişinin dönüşmeye karşı dirençli olup olmadığı, ilerleme sürecine göre değişiklik göstermektedir. Dönüşümler en az 3 seans sonra başlamaktadır.

34. Arka arkaya seans almam gerekir mi, ayda 1 kez seans alsam faydasını görür müyüm?

İlk nefes seanslarının başında, seans yapılma sıklığı dönüşümün daha hızlı olmasını ve daha erken gerçekleşmesini sağlar. Bunun içinde nefes seansında dönüşüm için en uygun zaman haftada bir olmasıdır. İlk seanslarda, seans arasındaki süre arttıkça ve nefesiniz üzerinde çalışılmadıkça, yaşadığınız zorluklarla birlikte nefesiniz seanslardan önceye dönebilir. Seanslar ilerleyip nefesiniz açıldığında nefes dönüşümsel danışmanınız ile birlikte durumunuza uygun seans planlaması yapabilirsiniz. Her yapılan seans, süresi
uzun olsa bile dönüşüme açılan bir kapıdır.

35. Ruhun Nefesi bireysel nefes seans süresi ne kadardır?

Nefes seanslarımız nefes analizi, dönüşüm için gerekli koçluk ve farklı çalışmalar,
nefes seansı ve meditasyondan oluşmaktadır. Bu süreç en az 1 buçuk saat sürmektedir.

36. Nefes seansına gelmeden önce bir hazırlık yapmam gerekir mi?

Seansa hafif ve rahat kıyafetlerle gelmeniz huzurlu ve konforlu olmanızı ve
çalışmanın daha sağlıklı olmasını sağlar. Seanstan önce hafif gıdalar tüketmenizi ya da hiç gıda tüketmeden gelmenizi öneriyoruz. Ayrıca, seans sonrası hissettiklerinizi, duygu, düşünce ve açılımlarınızı kaydedebileceğiniz bir not defterinizin olsun. Çalışmadan sonra bu deftere yazacağınız her cümle kendinize giden bu yolda farkındalıklarınızın daha kolay olmasını sağlayacaktır.

37. Sadece bir kez nefes seansı almam dönüşümüm için yeterli midir?

Nefesiniz çocukluğunuzdan itibaren kısıtlı hale geldiği için, nefesinizin dönüşümü
de bir seansta gerçekleşmeyecektir. Bunun için en az 3 nefes seansı almanızı öneriyoruz.

38. Nefes dönüşümsel danışmanı olmak için ne yapmam gerekiyor?

Ayça Tülüce Ruh Beden Zihin Akademi Nefes dönüşümsel danışmanı olmak ve
nefes ailemize katılmak için öncelikle Aşk-ı Nefes kampımıza katılarak 5 gün boyunca kendinizle ve nefesinizle çalışıyor olmak ilk şarttır. Kampa katılmayan kişiler nefes dönüşümsel danışmanlık eğitimine katılamamaktadır.
Kamptan sonra açılacak olan dönüşümsel danışmanlık eğitim çalışmaları için inviza kamplarına gelmeniz ve burada 3 bölümden oluşan eğitimleri tamamlamanız gerekmektedir.

Bilgi için ( BURADA WEB SİTESİNDEKİ EĞİTİMLER KISMINA GİDEBİLECEK BİR TIK TIK OLABİLİR)

39. Aşk-ı Nefes Kampıyla hayatımı nasıl dönüştüreceğim? Bu kampa katılmak bana neler sağlar?

Kampımıza gelerek kendinizle ve nefesinizle tekrar tanışmak ister misiniz?
Hz. Mevlana’nın dediği gibi “Dünle beraber gitti cancağızım, ne kadar söz varsa
düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” diyerek Aşk-ı Nefes Kampıyla kendinize yeni bir siz armağan ediyor olacaksınız. Yeni doğmuş bir bebek gibi sakin, bağlantılı ve derin nefesler alacağız, çocuklar gibi kendimizi tanıma oyunları oynayacağız.
Kampımızda ritim, dans, nefes, ses çalışmaları, oyunsu süreçler, koçluk çalışmaları, terapötik oyunlar gibi çalışmaların kullanılması kendinizi bütünsel olarak görmenize yardımcı olur.
Ruhun nefesiyle ruhunuzu ve kalbinizi; ritm, ses ve dans gibi salınımlarla
bedeninizi; koçluk çalışmalarıyla zihninizi fark edeceksiniz. Oyunsu süreçlerle hem eğlenecek hem de yaşama ve çevrenizdeki her şeye üçüncü bir göz ile bakmaya başlayacaksınız. Koçluk çalışmalarıyla zihninize şaşırarak farklı pencereden bakacak, kendinize giden yolda ışık tutacaksınız. Affetme çalışmalarıyla başkalarından ve sizi engelleyen tüm olumsuz bağlardan arınacak, gerçek özünüzdeki size özgürce merhaba diyeceksiniz. Bu kamp şimdide kalmanıza ve bir izleyici olarak ana tanıklık etmenize yardım edecektir.

40. Aşk-ı Nefes Kampında hangi çalışmalar var? (Aşkı nefes seminerinde neler var?)

Bu toplanış bir kendinizi boşaltma sürecidir. Aşk-ı Nefes kamp içeriği oldukça
dolu ve güçlü çalışmaları kapsar. Öncelikle günde 2 defa tam nefes seansı, bunun yanı sıra günlük yaşamınızda uygulayabileceğiniz günlük egzersiz ve nefes çalışmaları, enerjisel arınma (çakra dengeleme) çalışmaları, gerilim boşaltma egzersizi, karmik düğüm çalışması, korku ve suçluluklardan arınma ve affetme çalışmaları, havuzda yeniden doğum çalışması, meditasyonlar ve daha pek çok kişisel farkındalık çalışmalarını içerir.

41. Aşk-ı Nefes Kampında neler öğreneceğim?

Bu kampta anlatılan tüm bilgiler, eğitimcinin 15 yıl boyunca kişisel gelişim, nefes ve sufizm, konusunda deneyimselleştirdiği, kısacası oyunun kurallarını, hayat bilgilerinden derleyerek oluşturduğu; uygulanabilir ve kolayca anlaşılabilir sayısız akışta meditasyon, nefes ve eğitsel oyunlardan oluşmaktadır. Eğitimin amacı var olan, zorlandığımız alanların
deşifre edilmesine, nefesin dönüşümsel gücüyle çözülmesine, hayatımızın daha iyi hale gelmesine destek sağlamaktır.
Nefesin önemi
Nefes alışkanlıklarımız ve yaşamımız üzerindeki etkileri
Nefesimizi, neden, ne zaman bozmaya başlıyoruz, nasıl limitliyoruz?
Limitli nefes alışkanlığı bizim yaşamımızı nasıl etkiliyor?
Nefesin fiziksel, zihinsel ve ruhsal seviyedeki faydaları, etkileri neler?
Doğru nefes nasıl olmalı? Nefes sistemi nedir? Nasıl çalışır?
Doğru nefes alışkanlığı nasıl kazanılır?

42. Aşk-ı Nefes Kampından sonra bu çalışmaları başkasına uygulayabilecek miyim?

Bu kamptan sonra, kampta öğrendiğiniz çalışmaları hayatınızın içine alıp
uygulayabileceksiniz. Günlük egzersizleri kendinize kamptan sonra da uygulamanızı, bu çalışmaları hayatınıza almanızı istiyor olacağız. Böylece kampta başlayan dönüşüm sürecinize hayatın içindeyken de devam edebileceksiniz. Ancak nefes seansını başka birine uygulayabilmek ve bu alanda uzmanlaşabilmek için profesyonel teknikleri bilmeniz
gerekeceği için nefes eğitimi almanız gerekmektedir. Bunun için de nefes dönüşümsel danışmanlık inziva kampına katılarak eğitim alabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayınız. (Dönüşümsel Danışmanlık eğitimini çalışmalarının web sitedeki yerine gider)

43. Neden 5 günlük bir kamp?

Bu kampta bedeninizde derin bir yolculuğa çıkar, zihninize uzaktan bakar,
duygularınızla dans edersiniz ve ruhunuzda demlenirsiniz.

Bireyin dönüşümü, şifalanması fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak bir
bütün halinde gerçekleşmektir. Bu dönüşüm birbirine bağlı ve birbirini destekleyen parçalardan oluşur. Öncelikle fiziksel olarak başlar. Bundan dolayı…. gün ( gün sayısı belirtmeli miyiz? 2 gün-1 gün gibi) boyunca nefesinizin fiziksel seviyede açılmasını sağlayacak akupunktur noktaları ile çalışılır, enerjetik çalışmalar uygulanır.
Hücresel çözülme yaratabilmek ve dönüşümü sağlayabilmek için açık bir nefes
şarttır. Bu süreç boyunca farklı çalışmalar ve günde 2 nefes seansıyla nefesiniz
rahatlamış, nefes kapasiteniz açılmış, zihin dönüşümlerini yaşamaya başlamış olacaksınız.
Zihin dönüşüm metotları ve koçluk çalışmaları ile zihnimizde nefesimizi ve yaşamımızı negatif etkileyen düşünce alışkanlıkları dönüşmeye başlayacak. Zihinde negatif düşünceler daha net ve çözüm odaklı düşünmeye başlarız.
Açılan nefes ve zihinlerimizle daha ilerlemek için ifadelerimiz ile çalışmaya
başlayacağız. Hücre hafızanızdaki arınma ve hücreye alınan oksijen miktarı arttıkça zihinsel ve duygusal seviyede açılımlar olmaya devam edecek. Bu aşamada yüzleşme,
affetme, farkındalık çalışmaları uygulanır. En üst seviye olan ruhsal bağlantıda aradığınız
cevapları bulacak, geçmişten kolaylıkla özgürleşecek, kendiniz ve özünüzle derin bir
ilişkiye geçecek, birliği ve tekliği, bağlantıda olmayı yaşayacaksınız.

44. Kampta çalışma düzeni nasıl olacak?

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uyanarak, dönüşüm sürecinize destek vermek,
enerji merkezlerini dengelemek ve güne daha sağlıklı, dinç ve huzurlu başlamanızı sağlayacak, yürüyüşler, meditasyonlar ve Tibet’in Gençlik Pınarı hareketleriyle güne başlıyor olacaksınız.
Kampta çalışma düzeni, grubun ihtiyaçlarına göre de şekillendirilmekte olduğu için her kamp çalışması birbirinden farklı ve eşsiz olmaktadır.

45. Aşk-ı Nefes Kampına kimler katılabilir?

 Daha enerjik, sağlıklı, neşeli olmak isteyenler,
 Stres, kaygı, endişe ve öfke halinde yaşayanlar; bunlarla baş etmekte zorlananlar,
 Ağrı ve hastalıklarla mücadele edenler,
 Bağımlılıklarından özgürleşmek isteyenler,
 Çocuk sahibi olmak isteyen ancak bu konuda sıkıntı yaşayan çiftler,
 Duygusal olarak daha pozitif, mutlu, huzurlu, güçlü olmak isteyenler,
 Yeni bir iş, yeni bir aşk veya daha çok mutluluk ve huzur arayan ve nerede
bulacağını bilemeyenler,
 İlişkilerini; özel hayatını, iş hayatını, sosyal hayatını ve kendinle olan ilişkisini bambaşka bir boyuta taşımak isteyenler,
 Zihinsel olarak daha net, kararlı, konsantre, dingin olmak isteyenler,
 Zihnindeki düşünceleri susturmakta zorlananlar,

 Konsantre olamıyorum, dikkatimi veremiyorum, verimsiz çalışıyorum diyenler,
 Kendine ve yaşamına bambaşka bir bakış açısıyla bakmak isteyenler,
 Duygularını ifade etmekte zorlanan, kimse beni anlamıyor, derdimi kimseye
anlatamıyorum diyenler,
 Var olan halinden memnun olmayan ve bunun sebebini bir türlü anlayamayanlar,
 Hedeflerini gerçekleştirmekte zorlananlar,
 İstediği ve hayal ettiği her şeyi gerçekleştirmek isteyenler, sizleri bireysel ve
grup seanslarımıza ve Aşk-ı Nefes kampımıza davet ediyoruz.

46. Aşk-ı Nefes Kampına katılmak için yaş sınırı var mıdır?

Nefes Kampımıza katılmak için yaş sınırımız yoktur. Her yaştan bireyler
kampımıza rahatlıkla katılabilir. Danışanlarımıza sağlık durumlarını sorup uygun şekillerde çalışarak kendileriyle seansımızı gerçekleştiririz.

47. Aşk-ı Nefes Kampına aynı aileden aynı gruba, birden fazla kişi gelebilir mi?

Aynı aileden kampta birden fazla kişi katılımcı olabilirsiniz hatta eş dost, akraba
ve arkadaşlarınızla da birlikte gelebilirsiniz.

48. Bireysel nefes seansı ile Aşk-ı Nefes kampında yapılan grup nefes seansı arasında fark var mıdır?

Bireysel seanslarda yapılan enerjisel dönüşümün yanında kamp ve grup
seanslarında, grubun enerjisi ve kollektif bilinçaltı da dönüşümün en üst düzeye çıkmasını sağlamaktadır. Hepimiz birbirimize görünmez iplerle bağlıyız, birbirimizin aynasıyız. Bir kişide olan değişim bütün grubu etkiler ve fark edilmese de o kişinin dönüşümüne gruptaki kişilerde katkı sağlamış olur. ‘’Ben iyileşirsem, sen iyileşirsin; sen iyileşince, ben iyileşirim, biz iyileşince, bütünün hayrına olur, her şey iyileşir”. Bundan dolayı da kampımızda dönüşüm ve şifa çok güçlü gerçekleşmektedir.

49. Aşk-ı Nefes Kampına gelirken yanımda ne getirmeliyim?

 Kampa gelirken hafif ve rahat kıyafetlerle getirmeniz önerilmektedir.
 Yürüyüş ayakkabısı getirin, sıcak ve soğuk hava için de hazırlıklı olun.

 Detoks olup terledikçe bolca suya ihtiyaç duyacağımızdan yanınızda”termos” ya da “matara” bulundurmanızı öneriyoruz.

 Nefes seansları ve yapılan çalışmalar sonrası hissettiklerinizi kaydedebileceğiniz bir not defteriniz olsun.
 Terlik kullanmanız eğitim giriş çıkışlarında pratik bir çözümdür.
 Suda nefes seansı için, şnorkel, deniz gözlüğü, mayo, terlik getirmelisiniz. Çiftler için bir şnorkel yeterlidir.
 Ayna seansı için lütfen yanınızda yüzünüzü görebileceğiniz büyüklükte, çok küçük olmayan bir el aynası getiriniz.
 Hepimizin hayatında olmak istediği bir karakter olabilir. Ya da daha dişi, daha eril, daha uçuk olmak arzunuzdur ve bugüne kadar böyle bir ortamınız olmamıştır.
Kampımızda bunu paylaşacak bir alanımız olacak. Buna göre hazırlıklı olun.
Yanınızda kıyafet ve aksesuar falan getirin. Bu alanda, istediğiniz bir kılığa /
karaktere bürünebilirsiniz.

50. Aşk-ı Nefes Kampı nerede olacaktır?

Her kamp döneminde kampımızın yeri değişiklik göstermektedir.